0

Н аполи постигна убедителна домакинска победа с 4:0 срещу новака Монца в мач от втория кръг на Серия А.

Българският защитник Валентин Антов влезе като резерва за Монца през втората част. Бившият капитан на ЦСКА замени контузилия се Андреа Ранокия в 49-а минута.

Неаполитанците играха с много настроение и с лекота стигнаха до успеха.

Грузинският национал Хвича Кварацхелия се отличи с два гола. Той откри резултата в 35-а минута, а Виктор Осимен удвои до почивката.

В 62-а минута Кварацхелия финтира Антов и за трети път прати топката в мрежата на гостите.

Крайното 4:0 оформи кореецът Ким-Мин Дже, който реализира с глава след центриране от корнер.

Емполи и Фиорентина завършиха 0:0 в друга среща от кръга. Домакините от Емполи играха с човек по-малко от 67-а минута след червен картон на Луперто, но успяха да удържат точката, въпреки тоталното превъзходство на гостите от Флоренция.