0

П рестън поднесе най-голямата изненада на този етап в Карабао Къп, след като успя да елиминира елитния Фулъм. Мачът в редовните 90 минути на „Дийпдейл“ завърши 1:1, а при дузпите отборът от Чемпиъншип излезе краен победител след 16:15.

Райън Ледсън изведе Престън напред в резултата в 35-ата минута. Фулъм изравни резултата с гол на Рийс Нелсън в 61-ата минута. Любопитното е, че при дузпите двата отбора бяха точни в първите 16. Още по-странното е, че и двата отбора пропуснаха деветите си изпълнения, съответно Хорхе Куенка и Кеслър Хейдън.

За Фулъм решаващата дузпа под номер 17 бе изпусната от Тимъти Кастан. Райън Ледсън вкара за Престън и по този начин отборът от Чемпиъншип се класира за следващата фаза на Карабао Къп.