0

Френският Пари Сен Жермен остави седемкратния европейски шампион Милан на дъното в група "F" на Шампионската лига без отбелязан гол.

На "Парк де Пренс" парижани спечелиха с 3:0 и оглавиха класирането в групата си с 6 точки, с четири повече от тима на Милан, който не успя да надгради след нулевите си равенства с Нюкасъл и Борусия Дортмунд в предишните срещи.

Футболистите на старши треньора Луис Енрике имаха пълен контрол над срещата и единствено късметът ги лиши от по-изразителен успех.

Килиан Мбапе даде преднина на домакините в 31-вата минута след индивидуален пробив. В началото на втората част гол на Усман Дембеле бе отменен заради нарушение, но пет след това Рандал Коло Муани нямаше как да сбърка на празна врата от границата на вратарското поле.

В 80-ата минута Мбапе уцели гредата, а точка на спора сложи южнокореецът Лий Кан-Ин, който бе точен за 3:0 с удар с левия крак.

В другия мач от групата Борусия Дортмунд стигна до минимален успех с 1:0 при визитата си на Нюкасъл.

Под проливния дъжд в Северна Англия единствения гол вкара Феликс Нмеча, който се разписа секунди преди почивката.

След паузата домакините бяха по-добрият отбор, но първо Калъм Уилсън изпуспа стопроцентово положение, стреляйки във вратаря Грегор Кобел, а в последните пет минути на два пъти и гредата помагаше на германския вицешампион след удари на Уилсън и Антъни Гордън.

В група "G" шампионът Манчестър Сити записа трета поредна победа с резултат 3:1. Този път тя дойде при гостуването на швейцарския Йънг Бойс.

"Гражданите" откриха в 48-мата минута чрез швейцарския национал Мануел Аканджи, но четири по-късно Йънг Бойс изравни чрез Мешак Елия.

В 67-мата минута Ерлинг Холанд вкара първия си гол за сезона в турнира, реализирайки от дузпа. Малко след това попадение на Хулиан Алварес бе отменено поради игра с ръка.

По-доброто представяне на Манчестър Сити се увенча и с трети гол в заключителните минути, който отново бе дело на Холанд. Норвежецът най-сетне се отпуши - той не се бе разписвал в ШЛ от 1/4-финала с Байерн Мюнхен миналия сезон.

В другата среща от групата германският РБ Лайпциг победи с 3:1 сръбския шампион Цървена звезда.

Давид Раум изведе "биковете" напред в 12-ата минута, а час след началото на срещата Шави Симонс покачи на 2:0.

Цървена звезда върна надеждите си в 20 минути преди края чрез новозеландеца Марко Стаменич, но Дани Олмо сложи точка на спора пет минути преди края с трети гол.

В група "Е" Селтик и Атлетико Мадрид направиха равенство 2:2 в Глазгоу.

Мачът започна във вихрено темпо, като шампионите на Шотландия поведоха още в четвъртата минута чрез Киого Фурухаши.

В 25-ата минута Атлетико стигна до дузпа, която Антоан Гризман пропусна. При добавката обаче французинът не сбърка за 1:1.

Само три минути по-късно хондураският национал Луис Палма върна преднината на Селтик, но в 53-тата минута Алваро Мората отново възстанови равенството.

Опитите на Атлетико да стигне до пълен обрат обаче не се увенчаха с успех, като роля за това изигра и червеният картон на Родриго де Пол в 82-рата минута.

С равенството Атлетико остава на второ място в групата с 5 точки, на една зад лидера Фейенорд и на една пред третия Лацио. Селтик е последен с 1 точка.

В група "Н" Порто осъществи обрат и спечели с 4:1 срещу шампиона на Белгия Антверпен.

Домакините поведоха чрез Алхасан Юсуф малко преди почивката, но след нея Порто не остави съмнение кой е по-добрият отбор. Еванилсон вкара хеттрик за "драконите" с попадения в 46-ата, 69-ата и 84-тата минута, а Еустакио също записа името си сред голмайсторите в 54-тата минута.

Порто е на второ място в групата с 6 точки, Антверпен е на последното без актив. Лидер е тимът на Барселона с 9 точки.