0

П олузащитниците на ЦСКА и Лудогорец – Амос Юга и Мануел Шоу, се изправиха един срещу друг в квалификацията на Купата на африканските нации между Централноафриканска република и Ангола, спечелена от гостите с 2:1.

Ангола поведе с 1:0 в 12-ата минута, когато Фреди подаде за Киалонда Гаспар, който се разписа в мрежата на домакините. Голямата звезда на ЦАР Жофри Кондогбия изравни секунди след старта на втората част, а Милсон донесе победата на гостите в 86-ата минута.

Юга и Шоу не показаха нищо впечатляващо в двубоя, като и двамата си изкараха последователно по един жълт картон. Халфът на ЦСКА в 33-ата минута за нарушение, а този на Лудогорец десет след това за протест към съдийско решение, пише dsport.bg.

И двата тима все още имат шанс да намерят място в Купата на Африка, като Ангола е втори с 8 точки, колкото има и лидерът Гана, а ЦАР е с една по-малко. На дъното е Мадагарскар с едва една точка.