0

Л идерът Байерн Мюнхен и вторият Борусия Дортмунд не успяха да спечелят срещите си от 28-ия кръг на футболното първенство на Германия и разликата от две точки между тях в класиране се запази.

Баварците завършиха у дома 1:1 с Хофенхайм.

Бенжамен Павар изведе шампионите напред в резултата след 17 минути игра, а в 71-ата Андрей Крамарич изравни.

В 72-ата минута Байерн вкара чрез Матайс Де Лихт, но след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР попадението беше отменено заради засада.

Борусия Дортмунд стигна до зрелищно равенство 3:3 при визитата си на Щутгарт, който игра с 10 души след 39-ата минута, когато Константинос Мавронапос получи втори жълт и съответно червен картон.

Дортмунд поведе с голове на Себастиен Алер и Дониел Мален, но Щутгарт успя да върне едно попадение чрез Танги Кулибали, а в 84-ата Йоша Ваньоман направи 2:2.

В 52-ата минута пък гол на домакините беше отменен поради засада.

Мачът бе към края си, когато полузащитникът на Борусия Дортмунд Джовани Рейна направи 3:2 в третата минута на добавеното време, но Щутгарт имаше последната дума и с гол на Силас Мвумпа изравни.

Байерн води с 59 точки, докато Дортмунд все още изостава с две, след като пропусна шанс да се изравни с баварците.

РБ Лайпциг се изкачи на трето място след успех
над Аугсбург с 3:2. Арне Майер даде аванс Аугсбург в петата минута, но Кевин Кампл направи 1:1 пет минути по-късно. Тимо Вернер вкара два гола в рамките на три минути между 32-ата и 35-ата, а Рубин Варгас оформи крайния резултат в края на двубоя.

Кьолн и Майнц 05 завършиха 1:1. Людовик Айорк даде аванс на гостите в 17-ата минута, а в 51-ата Деян Любичич изравни.

В късния мач Айнтрахт Франкфурт приема Борусия Мьонхенгладбах.