0

Л евски започна 2024 година със загуба от унгарския Вашаш с 2:3 в първата си контрола в турския курорт Белек. Тимът на Николай Костов дапусна пълен обрат, след като поведе с 2:0 с попадения на Вандерсон Цунами и Илиян Стефанов.

В рамките на 20 минути обаче Вашаш, който изпадна във второто ниво на унгарския футбол, обърна резултата

Треньорът на Левски Николай Костов пусна експериментален състав, като от първата минута на терена започнаха някои от юношите на клуба, като Дейвид Михалев, Кристиян Йовов и Преслав Бачев.

Вандерсон Цунами вкара първия гол за Левски за 2024 година след заучено положение при изпълнение на корнер в 15-ата мин: Уелтон пусна късо на Асен Митков, който продължи към Марин Петков, а той центрира на далечната греда. Там Цунами с глава от малък ъгъл забоде топката в мрежата.

На почивката Николай Костов смени целия отбор, без вратаря Николай Михайлов, като дебют за "сините" записа новото бразилско попълнение Фабио Лима.

В 51-вата минута Левски удвои аванса си. Патрик-Габриел Галчев изведе Фабио Лима отдясно, който направи хубав финт срещу съперник и върна остро топката на Илиян Стефанов, и той с левия крак я прати във вратата. Стефанов в този момент бе капитан на "сините".

След час игра Кжищоф Хинора от Вашаш бе оставен непокрит отдясно и той с остър удар по земя в долния ляв ъгъл на Пламен Андреев намали пасива на унгарците - 1:2.

В 72-рата минута резервата на Вашаш Себастиан Фаркаш изравни с удар, при който топката се отби с десния стълб и влезе в мрежата зад третия вратар на Левски Иван Андонов. Това стана след като играчите на Костов много лесно загубиха топката в средата на терена.

В 80-ата минута Шонгур Пап бе изведен сам срещу Иван Андонов и копна топката над българския вратар за 3:2. Контраататаката на унгарците започна от грешка на Асими Фадига в центъра на терена, която загуби топката след опит за финт.

В добавеното време на мача защитник на Вашаш можеше да си вкара автогол, но вратарят Йова спаси топката, след като тя рикошира в крака на негов съотборник.

"Сините" ще проведат втората си контрола в Турция в неделя (21 януари) срещу украинския Олександрия.

Съставът на Левски: Николай Михайлов (31 - Пламен Андреев, 61 - Иван Андонов), Дейвид Михалев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Чандъров, Асен Митков, Кристиян Йовов, Марин Петков, Уелтон, Преслав Бачев (Виктор Любенов, Кристиан Димитров, Патрик-Габриел Галчев, Александър Божилов, Асими Фадига, Дарлан, Илиян Стефанов, Стивън Гаоте, Фабио Лима, Рикардиньо)