0

Е рлинг Холанд дебютира за Манчестър Сити с гръм и трясък. Норвежката звезда единствения гол за успеха с 1:0 над Байерн Мюнхен в контрола в Уисконсин. Попадението падна след само 12 минути игра и по този начин помогна на „гражданите“ да вземат успех над шесткратния европейски клубен първенец в контрола. Проверката на два пъти бе прекъсвана заради гръмотевични бури в щата Уисконсин.

Почти веднага след гола на Холанд, играчите бяха набързо изведени от терена заради буря, изсипала с върху „Ламбьо Фийлд“ за около половин час. Мачът обаче в крайна сметка беше подновена и съкратен на 2 полувремена по 40 минути. Привържениците също бяха инструктирани да се оттеглят към залите на стадиона поради възможен удар от мълния в района.