0

П анама за първи път в своята история се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка, след като спечели с 3:1 срещу Боливия в двубой от група „С“ на надпреварата. Освен това Панама за първи път елиминира САЩ в груповата фаза на даден турнир, след като янките загубиха от Уругвай с 0:1 и завършиха на трето място в групата.

Бившият футболист на Левски Хосе Кордоба игра 90 минути за Панама.

Тимът му излезе напред в резултата в 22-ата минута с попадението на Хосе Фахардо.

Боливия успя да изравни резултата в 69-ата минута с гол на Бруно Миранда.

Панама отново възстанови преднината си в мача с попадение на Едуардо Гереро в 79-ата минута.

Панама подпечата своя успех в срещата с гол на Сесар Янис в първата минута на добавеното време на мача.

Така с две победи в групата Панама завърши на второ място с 6 точки.

На четвъртфиналите Панама ще се изправи срещу победителя от група “D”, който ще бъде един измежду отборите на Колумбия и Бразилия.