0

Астън Вила завърши 0:0 при гостуването си на Аякс в първи осминафинал в турнира на УЕФА Лигата Конференциите, като и двата състава останаха с човек по-малко накрая заради червени картони.

Астън Вила остана с 10 човека в 80-ата минута, когато Езри Конса беше изгонен заради втори жълт картон. Но минути по-късно паритетът беше възстановен, когато Тристан Гойер от Аякс също си тръгна предсрочно за ранен душ.

След мача Унай Емери - мениджър на Астън Вила и четирикратен победител в този турнир със Севиля заяви, че знае как да си свърши работата с класирането другата седмица на свой терен.

Макаби (Тел Авив) поднесе може би най-голямата изненада в този кръг, след като смаза с 4:1 Олимпиакос (Пирея) като гост.

Четири гола паднаха в Пирея в първия половин час, но три от тях бяха във вратата на домакините от Олимпиакос. Макаби (Тел Авив) поведе с 2:0 до 9-ата минута, когато първо Захави откри в 4-ата, а след него Идал Шахар дублира преднината.

Намиращият се в отлична форма нападател Айюб Ел Кааби намали в 13-ата, но в 30-ата с второто си попадение в мача Захави покачи на 3:1. Крайното 1:4 оформи ветеранът Дор Перец четвърт час преди края на срещата.

В Грац два гола на канадския бързак Джонатан Дейвид осигуриха комфортен аванс на Лил срещу местния Щурм, втори в австрийската Бундеслига. Дейвид откри в 28-ата минута, а в 51-ата удвои.

Крайното 3:0 фиксира косоварят Едон Жегрова 20 минути преди края.

Молде сгъна с 2:1 Брюж с гол в 92-ата мин. на  Фредерик Гулбрандсен. Пет минути преди края на редовното време белгийците бяха изравнили чрез Максим де Куйпер от дузпа.