0

О тборите на Хърватия и Шотландия постигнаха победи в приятелски футболни срещи, играни тази вечер. Двата състава се готвят за участието си на предстоящото европейско първенство по футбол в Германия.

Шотландците, които ще бъдат съперници на домакините от Германия в мача на откриването на Евро 2024 на 14 юни, се наложиха над тима на Гибралтар с 2:0 в Португалия.

Двата гола за Шотландия паднаха през второто полувреме, въпреки доминацията в притежанието на топката през цялата среща.

Райън Кристи реализира за 1:0 в 58-ата минута, а в 85-ата Че Адамс оформи крайното 2:0.

Националният тим на Хърватия победи Република Северна Македония с 3:0 като домакин в Риека.

Ловро Майер бе автор на първите два гола за хърватския състав в десетата и 45-ата минути, възползвайки се от подаване на Бруно Петкович.

23-годишният Марко Пашалич се разписа в 79-ата минута за 3:0 в полза на Хърватия след асистенция на Анте Будимир.