0

А ржентина победи Чили с 3:0 в мач от световните квалификации в зона Южна Америка на ст. "Монументал" в Буенос Айрес. Така световният шампион, воден от Лионел Скалони, записа 12-ти пореден успех във всички турнири. "Гаучосите" показаха на публиката на стадиона на Ривер и спечелената тази година Копа Америка, рекордната 16-та титла на Южна Америка, за която вече се канят също отбори от зона КОНКАКАФ и Азия.

Капитанът на домакините Лионел Меси пропусна мача заради контузия, но съотборниците му се справиха и вече имат актив от 18 точки, с който оглавяват временното класиране.

Халфът на Ливърпул Алексис Мак Алистър откри резултата в 48-ата минута, Хулиан Алварес добави втория гол в 84-тата минута, а третото попадение бе за Пауло Дибала в добавеното време на срещата.

В друг двубой Боливия записа убедителен успех с 4:0 над Венесуела. Вака, Алгаранес, Мигуелито и Монтейро реализираха попаденията.