0

К ъсен гол на човека с ключовите попадения Кай Хавертц донесе победа на Арсенал с 2:1 срещу Брентфорд и изкачи лондончани начело на класирането в английското първенство по футбол.

Това бе осма поредна победа за отбора на Милел Артета, който е с 64 точки, 1 повече от Ливърпул и 2 повече от Ман Сити преди утрешния им титаничен двубой на „Енфийлд“.

Деклан Райс даде преднина на Арсенал в 19-ата минута след центриране на Бен Уайт, но Йоан Уиса изравни малко преди полувремето.

Върнатият на вратата Аарън Рамсдейл, направил недопустима левашка грешка за попадението на гостите от Брентфорд 1:1 точно преди почивката, се реваншира пред феновете на Арсенал с две ключови спасявания срещу Айвън Тоуни и Нейтън Колинс през второто полувреме.

В 86-ата минута той бе най-щастливият от победния гол на Хавертц, който се разписа с глава след ново подаване на Бен Уайт.