0

С лед равния 2:2 между Брентфорд и Тотнъм в първия мач от Висшата лига днес, последваха 4 победи на гостите в следващите 4 двубоя от днешната програма: Евертън – Улвърхемптън 1:2, Лестър – Нюкасъл 0:3, Саутхемптън – Брайтън 1:3 и Кристъл Палас – Фулъм 0:3.

По-късно играят Астън Вила срещу Ливърпул (19:30 ч.) и Арсенал срещу Уест Хем (22 ч.).

Най-късно бе решен мачът между „карамелите“ от Евертън и „вълците“ от Улвърхемптън, чийто испански мениджър Хулен Лопетеги буквално полудя от кеф от победния гол в 95-ата мин. На Айт-Нури за крайното 1:2. Евертън откри с гол на колумбиеца Мина още в седмата минута, но Поденсе изравни в 22-ата за Улвс.

Останалите три мача бяха убедително спечелени от гостите. Нюкасъл помете Лестър рано с голове на Ууд в третата минута от дузпа, на Алмирон в седмата и на Жоелинтон в 32-ата.

В дербито на южния бряг на Англия между Саутхемптън и Брайтън резултатът бе открит за гостите от бившия играч на „светците“ Лалана още в 14-ата мин., Перо си вкара автогол в 35-ата мин. За 0:2, а Марч направи преднината на „чайките“ недостижима с трети гол в 56-ата мин.
В 73-ата Уорд-Прауз намали от дузпа, която реализира успешно от втори опит.

В лондонското дерби Кристъл Палас – Фулъм гостуващият тим се възползва максимално от двата червени картона за домакините (на Митчъл в 34-ата и на Томкинс в 57-ата мин.), и след първото попадение на Рийд в 31-ата мин., довършиха останалите с 9 съперници чрез Рийм (71) и Митрович (80).

Висша лига на Англия, 17-ти кръг: Брентфорд - Тотнъм 2:2, Лестър Сити - Нюкасъл Юнайтед 0:3, Кристъл Палас - Фулъм 0:3, Евертън - Улвърхемптън Уондърърс 1:2, Саутхемптън - Брайтън енд Хоув Албиън 1:3.

По-късно днес: Астън Вила – Ливърпул, Арсенал – Уест Хем;

Във вторник: Челси – Борнмът, Манчестър Юнайтед – Нотингам Форест;

В сряда: Лийдс Юнайтед – Манчестър Сити