0

С гол в стотната минута Кадис направи равенство 2:2 при домакинството си на Селта Виго и не позволи на съперника си да направи решителна крачка към оставането в Ла Лига и през следващия сезон.

Двубоят на "Нуево Мирандия", който противопостави 18-ия Кадис на 17-ия Селта, напълно оправда очакванията за много здрав сблъсък, а домакините наваксаха изоставане от два гола, за да стигнат до точката.

Воденият от Рафаел Бенитес тим на Селта поведе в резултата още в 11-ата минута чрез голмайстора си Яго Аспас.

Гостите от Виго вече подушваха трите точки след като в 58-мата минута Уилиот Сведберг покачи на 2:0.

Кадис обаче не се предаде и в 66-ата минута Хуанми намали за 1:2.
Драмата в двубоя дойде в стотната минута, когато влезлият като резерва Дарвин Мачис вкара, за да оформи крайния резултат.

Испания, Примера дивисион, 26-ти кръг, неделя:

Кадис - Селта Виго              2:2

по-късно днес: Реал Бетис - Атлетик Билбао, Лас Палмас – Осасуна, Реал Мадрид – Севиля.

от събота: Алмерия - Атлетико Мадрид       2:2, Барселона - Хетафе              4:0, Алавес – Майорка 1:1, Гранада - Валенсия            отложен.

от петък: Реал Сосиедад - Виляреал        1:3

в понеделник: Жирона - Райо Валекано

1. Реал Мадрид      25 19  5  1   53:16  62 точки
 2. Барселона        26 17  6  3   56:34  57
 3. Жирона           25 17  5  3   54:32  56
 4. Атлетико Мадрид  26 16  4  6   52:28  52
 5. Атлетик Билбао   25 14  7  4   45:23  49
 6. Реал Сосиедад    26 10 10  6   35:26  40