Т реньорът на Интер Симоне Индзаги отбеляза, че отборът му е играл срещу Барселона, използвайки силните си страни, и заслужено е стигнал до финал в Шампионската лига. „Трябва да поздравим и Барселона, защото те са наистина силен противник. Беше нужен супер Интер, затова поздравявам моите момчета за двете невероятни изпълнения в двата мача. Това беше единственият начин да стигнем до финала. Горд съм, че съм техен треньор, защото дадоха всичко от себе си, а тези, които влязоха от резервната скамейка, също показаха правилния манталитет“, каза Индзаги след срещата.

Интер е на финал след нов шедьовър с Барса!

Това ще бъде втори финал за Индзаги, който бе на крачка от "ушатата" през 2023 г., когато Интер загуби от Манчестър Сити с 0:1. „Играчите трябва да се насладят на всеки момент пред тези фенове. Наистина сме щастливи. Това са футболисти за пример. Казах им да вярват, че можем да се опитаме да ограничим Барселона, въпреки че не беше лесно. Лаутаро, Дъмфрис и Фратези не бяха 100% готови, така че трябваше да използваме сърцата си, за да преодолеем всяко препятствие. „Опитахме се да играем, използвайки силните си страни. Никога не бяхме самонадеяни, дадохме всичко от себе си и заслужено стигнахме до финала“, каза още Индзаги.

Треньорът на "нерадзурите" говори и за футболистите, които са го впечатлили от противниковия лагер, като изненадващо вниманието му не бе насочено към голямата звезда на Барселона - Ламин Ямал. „Много се говореше за Ямал, но аз видях друг изключителен играч в тези два мача, който беше контузен последния път, когато играхме срещу тях. Френки де Йонг ме впечатли също толкова, колкото и Ямал. Той чисти топката, подава добре, прекрасен е. Не бих заменил моите играчи за никого на света, но в двата мача открих, че Де Йонг е наистина сензационен“, уточни Индзаги.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX