0

Л ийдс, в чийто състав титуляр с традиционния си 44-ти номер бе българският национал Илия Груев, стартира новия сезон във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип, с инфарктно равенство 3:3 с „Портсмут” на своя митичен „Елънд Роуд”.

Йоркширци, които през миналата кампания загубиха финалния плейоф за промоция във Висшата лига от Саутхемптън, започнаха много силно и в първите 7 минути треснаха 3 греди. Една от тях дойде след отлично изпълнение на Груев от пряк свободен удар.

Лийдс поведе в 10-ата минута от дузпа, вкарана от Паскал Струйк. На полувремето обаче домакините губеха с 1:2, след като получиха голове от Елианс Сьоренсен (23) и Калъм Ланг (42). В самото начало на втората част Вилфред Ньонто изравни, но всичко реално се реши с инфарктни последни секунди. Във втората минута на добавеното време Ланг реализира втория си гол, извеждайки „помпи” напред от дузпа, а в 95-ата Брендън Аарънсън спаси точката за 3:3.