0

И нтер продължи победния си марш след успех с 4:0 над Аталанта в мач от 21-вия кръг на Серия А. Това бе 11-и пореден успех за "нерадзурите" във всички турнири.

С успеха грандът от Милано събра 69 точки на първото място в класирането, като вторият Юве е с 12 точки по-малко - 57. Аталанта е пети с 46.

В 11-ата минута бергамаските се порадваха за малко, но попадението на Шарл Де Кетеларе бе отменено заради игра с ръка.

Интер поведе в 26-ата минута, когато Матео Дармиан с изстрел от границата на наказателното поле бе точен за 1:0.

Три минути след това Матео Дармиан стреля право в тялото на Карнезеки.

В края на първото полувреме Лаутаро Мартинес уцели напречната греда с мощен изстрел.

В добавеното към първите 45 минути време Мартинес вкара страхотно попадение за 2:0.

В началото на втората част Интер получи правото да изпълни дузпа. Лаутаро Мартинес застана зад топката, но Карнезеки изби удара му. При добавката обаче Федерико Димарко не сбърка за за 3:0.

В 72-ата минута Алексис Санчес центрира от свободен удар, а Давиде Фратези с глава матира Карнезеки за 4:0.