0

Ч ерна гора победи с 1:0 Република Северна Македония в контролен мач, който се игра в турския курорт Анталия.

Единственото попадение в срещата падна в последната минута на първото полувреме и бе дело на Стеван Йоветич.

Точно първите 45 минути на мача бяха по-интересните, като в тях македонците имаха повече шансове за гол, но черногорският вратар на Милуол Матия Шаркич се справи с всички опасности пред вратата си.

Черна гора успя да стигне до единствения си гол точно преди края на първата част, когато капитанът Йоветич се оказа най-съобразителен след центриране от корнер.

За черногорците победата е втора поредна след успеха с 2:0 над Беларус преди четири дни. Република Северна Македония пък е без победа вече в четири последователни мача.

Националният отбор на Сърбия постигна победа с 1:0 над Кипър като гост в контролна среща.

Единственото попадение в двубоя в Ларнака падна още в седмата минута, а негов автор бе полузащитникът Сергей Милинкович-Савич.

Милинкович-Савич се разписа с красиво изпълнение след подаване на Лазар Самарджич.

Четири минути след това гостите можеха да удвоят аванса си, но пропуск от дузпа направи Александър Митрович.

До края на първата част сърбите продължиха да доминират изцяло, но нов гол не падна.

През вторите 45 минути играта се накъса от честите смени, а Кипър изглеждаше далеч по-равностоен съперник, но до изравнителен гол не се стигна.