Н ационалният отбор на Иран отправи силно послание към света след нулевото равенство с Белгия на Мондиал 2026. След края на двубоя в Лос Анджелис иранците оставиха ръкописна бележка в съблекалнята, в която призоваха за мир, уважение и приятелство между народите. Снимка на посланието беше публикувана от Иранската футболна федерация. „От древна Персия отпреди хиляди години до цивилизования Иран на днешния ден, духът на Иран остава жив и непоколебим.
Дойдохме в Лос Анджелис с гордост, състезавахме се с чест и си тръгваме с достойнство. Благодарим на Лос Анджелис за гостоприемството. И благодарим на всеки иранец, който вложи сърцето, гласа и душата си за Иран през тези 180 минути.
Нека мирът, уважението и приятелството надделеят между всички народи“, гласи посланието. Бележката съдържа и препратка към трагедията в град Минаб, където при нападение над девическо училище в първия ден на войната загинаха най-малко 168 души.

















