И ран и Нова Зеландия завършиха 2:2 в мач от Група G на световното, като и двата тима може да съжаляват за изпусната победа. „Кивитата“ повеждаха на два пъти чрез Илайджа Джъст, като и в двата случая асистенциите бяха на Крис Ууд. Персите отговориха с попадения на Резаеиан и Мохеби, като в последната четвърт на мача и двата тима изпуснаха добри положения.
Селекционерът на Иран Амир Галеноей остана доволен от представянето на своя отбор при драматичното равенство 2:2 срещу Нова Зеландия в първи мач за двата отбора от Група G на Световното първенство. Той обаче не скри разочарованието си от крайния резултат.

След двубоя очаквано от лагера на Иран вкупом се оплакаха от условията, на които са подложени. „Изиграхме добър мач. Мисля, че беше най-добрият мач от първия кръг, но не съм доволен от резултата. Получихме заповед да напуснем веднага след мача САЩ и да се завърнем в базата ни в Мексико. Поставят ни във все по-трудни ситуации. Вдигат препятствие след препятствие, но това няма да ни попречи да даваме най-доброто. Ние сме най-мачканият тим на това световно“, каза набързо селекционерът на Иран Амир Галеноеи.

Президентът на ФИФА Джани Инфантино пък посети съблекалнята на персите веднага след мача, като ги похвали за начина, по който се справят с трудностите. „Знам през какво преминавате, разбирам го. Но сте по-силни от всичко и изпращате силно послание към целия свят. Мачът беше труден и с повече късмет можеше да спечелите. Но играхте добре. Остават ви още два мача и съм сигурен, че отново ще накарате света да се гордее с това, което правите. Тази вечер обединихте целия стадион около себе си. Показахте това на света и изпратихте силно послание. Благодаря ви много“, обърна се Инфантино към играчите.

Още четете в днешния брой на "Мач Телеграф"

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX