0

Ш ампионът Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 като гост срещу новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" срещнаха сериозна съпротива, но пореден важен гол Родри (автор и на победното попадение на финала на ШЛ с Интер) две минути преди края донесе трите точки за тима на Гуардиола.

Ерлинг Халанд можеше да даде преднина на Сити още преди почивката, но в 37-а минута пропусна дузпа.

Норвежецът се реваншира през втората част, като в 63-а минута се разписа след асистенция на Джак Грийлиш.

Шефилд Юнайтед изравни с попадение на Джейдън Богъл в 85-а минута, но само три по-късно Родриго Ернандес Касканте-Родри вкара победно за Сити.

Астън Вила също постигна победа като гост в кръга с 3:1 срещу Бърнли

Мати Кеш вкара два гола за бирмингамци през първата част, а Муса Диаби отбеляза трето попадение след почивката.

За Бърнли точен бе Лайл Фостър.
Астън Вила има 6 точки след първите 3 кръга и заема шесто място. Бърнли е без спечелена точка и е в дъното на таблицата.

Челси - Лутън Таун - 3:0

В класирането начело е Манчестър Сити с 9 точки, следван от Уест Хем, Тотнъм и Арсенал по 7,  Брайтън, Астън Вила и Манчестър Юнайтед по 6 и др.