Д Р Конго обърна Узбекистан с 3:1 в последния мач за двата отбора от Група K на Мондиал 2026. А този успех се оказа исторически, тъй като за първи в историята си африканската страна ще играе на елиминациите на световно първенство. Тимът завърши на третото място в групата, но четирите точки, които спечели са достатъчно Конго да е сред най-добрите трети отбори. Елдор Шомуродов откри за узбеките, но героите за ДР Конго през втората част бяха Йоан Уиса на два пъти и Фистън Майеле. 

Узбекистан поведе в резултата в 10-ата минута, когато Абосбек Файзулаев технично центрира към Елдор Шомуродов, който вкара много красиво попадение във вратата на Лионел Мпаси.  В 16-ата минута Натанаел Мбуку овладя топката и с удар с левия крак я прати в мрежата, но попадението не бе зачетено заради нарушение в хода на атаката. В 28-ата минута Мбуку пусна отличен пас в дълбочина към Седрик Бакамбу, но нападателят беше в положение на засада. 

В добавеното време на първата част топката попадна право на пътя на Шансел Мбемба, който я засече от движение, но ударът му премина встрани от вратата.

В 66-ата минута Абдукодир Хусанов извърши нарушение срещу Йоан Уиса  и Феликс Цвайер отсъди дузпа. Зад топката застана именно Уиса, който се разписа за 1:1.  В 78-ата минута Мешак Елия отправи изстрел който мина между краката на узбекистански играч, а Фистон Майеле продължи топката към мрежата на Абдувохид Нематов.

В продължението на мача Уиса вкара и трети гол за ДР Конга и сложи точка на спора.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX