0

У ест Хем направи обрат през второто полувреме и надви с 2:1 Тотнъм в друг мач от 15-ия кръг, игран вчера.

В 11-ата мин. Кристиан Ромеро даде преднина на "шпорите", които при победа се изравняваха по точки с шампиона Манчестър Сити.

Но „чуковете“ на Дейвид Мойс имаха други планове - Джаръд Боуен изравни в 52-та, а в 74-ата Джеймс Уорд-Праус донесе победата в лондонското дерби.

Един от бившите отбори на Мойс - Евертън, вкара три късни гола за победа с 3:0 срещу Нюкасъл, с което "карамелите" се измъкнаха от зоната на изпадащите в английското първенство по футбол.

Отборът от Ливърпул е първи над чертата с десет точки и една повече от новобранците в елита Лутън Таун, а "свраките" са седми с точка зад друг Юнайтед – Манчестър Юнайтед.

Евертън си заслужи напълно победата срещу напомпаните със саудитски петродолари „свраки“ от Нюкасъл, които с петата си загуба за сезона изравниха постижението от миналия. Едва ли като оправдание може да се посочи големият брой контузени на Юнайтед - цели 12 души, които постепенно ще се завръщат в игра.

Дуайт Макнийл даде преднина на Евертън в 79-ата минута, когато отне топката от Киърън Трипиър и я заби по диагонал в мрежата на Нюкасъл.

Английският национал загуби притежание отново седем минути по-късно, Джак Харисън центрира към Абдулайе Дукуре, който бе точен за 2:0. Бето пък наниза първото си попадение във Висшата лига в добавеното време и оформи крайния резултат 3:0.

Мачът започна с протест на феновете на Евертън, които освиркаха мощно химна на Висшата лига преди първия съдийски сигнал и след това го направиха отново в десетата минута. Причина за това е наказанието с десет отнети точки, което клубът обжалва.