0

М анчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост Нотингам Форест в среща от 31-ия кръг и постигна трети пореден успех във Висшата лига без да допусне гол.

"Червените дяволи" имат 59 точки и се утвърдиха на трето място във временното класиране, докато Форест заема 18-та позиция с 27 точки.

В 25-ата минута удар с глава на Скот Маккена се отби в гредата на вратата, пазена от Давид де Хеа.

20-кратните шампиони на Англия взеха аванс в 32-ата минута след добавка на Антъни, който се разписка отблизо, след като шут на Антони Марсиал беше отбит от вратаря Кейлор Навас.

В 57-ата минута топката срещна гредата при опит за реализиране на попадение от Бруно Фернанес.

Юнайтед достигна до втори гол в 76-ата минута чрез Диого Дало, който се разписа след асистенция на Антъни.

По-рано днес Арсенал допусна нова грешна стъпка в битката за титлата. "Топчиите" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем в лондонско дерби. „Артилеристите" отново имаха аванс от два гола, но не съумяха да го задържат подобно на миналата седмица срещу Ливърпул. Нещо повече, Букайо Сака не успя да реализира и от бялата точка в 50-ата минута.

Така Арсенал е само на 4 точки пред Манчестър Сити, който обаче има и мач по-малко.

В понеделник е двубоят между Лийдс и Ливърпул.