0

М анчестър Юнайтед обърна с 2:1 Брентфорд в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Матиас Йенсен откри резултата за „пчеличките“, но резервата Скот Мактоминей с два гола в добавеното от съдията продължение донесе трите точки на домакините.

В 26-ата минута гостите от Лондон откриха резултата, след като вратарят на „червените дявали“ Андре Онана направи поредната си грешка.

Матиас Йенсен бе намерен в пеналта и шутира слабо, а топката мина под ръката на камерунеца. Юнайтед натисна, но трудно достигаше до опасности пред вратата на съперника, където Томаш Стракоша бе на ниво.

Така се стигна до 93-та минута, когато Гарначо проби отляво и центрира към Далот, който стреля, но ударът му бе блокиран. Топката стигна до Мактоминей, който шутира силно и изравни резултата. След това Марсиал имаше чудесна възможност до донесе победата за домакините, но Стракоша спаси. В 97-ата минута тимът на Ерик тен Хаг ликуваше. Магуайър отклони центрирана топка към Мактоминей, който отблизо с глава не остави шанс на вратаря – 2:1. С успеха „червените дяволи“ се изкачиха на 9-о място във временното класиране с 12 точки. Брентфорд пък е 14-и със 7. Тотнъм пък излезе лидер преди утрешното дерби между Арсенал и Манчестър Сити, след като победи с 1:0 Лутън като гост и събра 20 точки.

В другите мачове от кръга: Бърнли – Челси 1:4, Евертън – Борнемут 3:0, Фулъм – Шефилд Юнайтед 3:1.