0

М анчестър Юнайтед срещу Нюкасъл Юнайтед е гонитбата на третото място във Висшата лига в момента, зад лидера Арсенал и преследвача му Челси. Снощи „червените дяволи“ взеха първа победа в елита от месец и половина насам – 1:0 вкъщи срещу Брентфорд. В същото време, обаче, Нюкасъл потроши с 5:1 Уест Хем насред Лондон, с което се задържа на третото място с по-добра голова разлика от червения Юнайтед.

„Червените дяволи“ победиха „пчелите“ с минимална разлика и си отмъстиха лично за случилото се в предишния мач помежду им – 4:0 за Брентфорд.

Гол на Рашфорд през първото полувреме беше достатъчен за Юнайтед да сложи край на поредицата от издънки във Висшата лига (поражение със 0:7 срещу Ливърпул, равенство 0:0 с последния Саутхемптън и поражение с 0:2 срещу Нюкасъл, с който имат равен брой точки – по 53.

Моментът на Рашфорд дойде от корнер. Шоу, който щеше да си тръгне контузен няколко минути по-късно, центрира, Забицер, един от най-добрите тази сряда, нагласи топката за Рашфорд и англичанинът отбеляза с лекота, негов гол №15 в първенството и 22-ри за сезона.

С тази победа Юнайтед е четвърти, изравнен с 53 точки с Нюкасъл, който има по-добра голова разлика. Предимството им пред петия Тотнъм е 3 точки, като „шпорите“ е с мач повече. Брентфорд е девети с 43 точки.

Нюкасъл пък прегази  5:1 „чуковете“ от Уест Хем на техния стадион в Лондон, засили ги към зоната на изпадащите и постави на дръвника мениджъра Дейвид Мойс. Калъм Уилсън (6 и 46-ата мин.) и Жоелинтон (13, 90) се разписаха по два пъти за „свраките“, Исак също се отчете в края (82-а мин.) за 1:4.