0

Ю вентус вдигна глава с много важна победа с 2:0 над Интер в дербито на Серия А късно снощи. С головете на Рабио и Фаджиоли, изработени от неудържимия Костич, „Старата госпожа“ се приближи само на 2 т. от зона Шампионска лига в класирането с 4-та поредна победа в Серия А - заема пето място с 25 точки зад НАполи (35), Милан (29), Лацио и Аталанта (по 27).. С която пък прекъсна победната серия на „Нерадзурите“, които са седми с 24 точки от 13 кръга.

Юве нямаше нищо против да остави топката за Интер и да се дръпне твърде много назад, за което можеше да плати скъпо, когато Лаутаро Мартинес близо до точката за дузпата изстреля опасен удар, но за късмет на домакините топката профуча покрай левия дирек на вратата им..

Отборът на Алегри от своя страна имаше отличен голов шанс в 19-ата мин. при акробатичен удар на Бремер в страничната мрежичка.

Джеко отправи още един много чист удар с глава след центриране от корнер на Лаутаро, но пропусна от упор. В края на полувремето Интер тръгна още по-настойчиво напред в търсене на гола, но Дъмфрис се провали и резултатът на почивката бе нулев.

През второто полувреме „нерадзурите“ стартираха по-силно, Барела стреля отдалеч и Шчесни трябваше да се намесва. Солидната игра на защитата на Юве донесе резултат в 51-ата мин., когато Рабио завърши с гол брилянтна контра, водена от Костич, който дръпна отляво и му сервира идеален пас за десния крак. Само минута по-рано Шчесни изби мощен шут на Чалханоглу в напречния дирек, а след последвалия корнер тръгна головата контра на Юве.

От този момент играта се отвори и Ювентус стана още по-смел, като десетина минути по-късно реферът отмени попадение на Данило след справка от VAR.

Шчесни спаси с крака решаващо един на един срещу Лаутаро, което се оказа последният шанс на Интер да изравни. После се развихри Костич – първо негов мощен шут с левачката разтърси гредата, а в 84-ата мин. негов пас при поредна контра на Юве позволи на 21-годишния Николо Фаджиоли да реши мача с мощна тупалка и неспасяем за вратаря рикошет от плонжирал защитник за крайното 2:0.