0

Ю вентус се измъкна в края и победи предпоследния в класирането Кремонезе като гост с 1:0. Единственото попадение вкара Аркадиуш Милик от пряк свободен удар с левачката в добавеното време на мача. Това бе седма поредна победа на "Старата госпожа" и седма поредна "суха мрежа" в Серия А след загубата в началото на октомври с 0:2 от шампиона Милан. Оттогава "бианконерите" не пуснаха гол и удариха ножа последователно на Торино (1:0), Емполи (4:0), Лече (1:0), Интер (2:0), Верона (1:0), Лацио (3:0), а днес и Кремонезе (1:0).

Преди Милик да нанесе удара си, Кремонезе нацели 2 греди чрез Десерс и Афена Гиан.

Ювентус, който вече има шестима титуляри в лазарета - Ди Мария, Погба, Де Шильо, Куадрадо, Бонучи и Влахович, имаше късмет в началото, защото попадение с глава на Емануеле Валери бе отменено след намеса на системата за видео асистенция на съдиите (ВАР) заради засада при нападението.

В средата на първата част пропуск за "бианконерите" направи аржентинецът Матиас Суле. След почивката в игра за Ювентус се появи Федерико Киеза след лечение на тежка контузия. Именно пред него се откри чудесна възможност, но от удобна позиция той стреля покрай левия стълб.

До края пропуск за отбора от Торино направи и Адриен Рабио. С трите точки Ювентус затвърди третото си място в класирането, а Кремонезе остана на дъното.

По-рано Рома победи гостуващия Болоня с 1:0 с гол на капитана на римляните Лоренцо Пелегрини от дузпа още в шестата минута.

През втората част Болоня изнесе играта по-напред и пропусна положения чрез Лукуми и Фергюсън, но не успя да стигне до равенството. В последните секунди Тами Ейбрахам от Рома спаси топката от голлинията на вратата си.

Мачът започна с минута мълчание за кончината на Краля на футбола Пеле, а на "Олимпико" в Рим бе почетена паметта и на Синиша Михайлович, който доскоро бе треньор на Болоня и загуби дългата си битка с рака.

В другия мач от същия час Лече направи пълен обрат срещу Лацио и победи с 2:1. Чиро Имобиле откри резултата за римляните с 14-ата минута, след като се измъкна от засадата и стреля покрай вратаря.

Лече изравни в 57-ата минута, когато Габриел Страфеца довкара топката след първи удар на Проведел. Петнадесет минути по-късно Лоренцо Коломбо донесе пълния обрат и така важния успех на тима си.

Лече се изкачи до 12-о място и се отдалечи много от опасна

В по-късен мач Фиорентина и Монца направиха 1:1. Артур Кабрал изведе тима от Флоренция напред в 19-ата минута с точен удар в десния ъгъл на вратата. Монца изравни след час игра, като Карлос Аугусто прати много силен и точен удар до левия стълб. Гостите дори бяха по-близо до пълния обрат, като Андреа Петаня направи голям пропуск и при добавка не уцели очертанията на вратата.

За Монца неизползвана резерва остана българският национал Валентин Антов.

Фирентина остана на десето място в класирането, а Монца се изкачи до 14-а позиция.