0

Г ол през второто полувреме на Аркадиуш Милик помогна на Ювентус да измъкне равенство 1:1 срещу Болоня в мач от 32-ия кръг на италианското първенство по футбол, с което отборът на Масимилиано Алегри остана без победа в пет поредни двубоя във всички турнири.

Юве е на трето място с точка зад Лацио и три пред Интер.

Болоня поведе изненадващо в десетата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Данило срещу Рикардо Орсолини. Крилото сам изпълни наказателния удар и вкара за 1:0.

Ювентус също получи дузпа 20 минути по-късно, след като защитникът Джон Лукуми събори Милик в наказателното поле. Ударът на нападателя обаче бе отразен от Лукаш Скорупски. Той спаси отбора си още няколко пъти, но Милик се реваншира след малко повече от час игра и оформи крайното 1:1 в мача.

Така Болоня се изкачи на осмо място в класирането с 45 точки и десет пасив от Аталанта.