0

Ю вентус оглави временното класиране в италианската Серия А след драматична победа с 2:1 като гост срещу Монца в първи мач от 14-ия кръг на шампионата. Торинският гранд се изкачи на върха с 33 точки, една повече от втория Интер, който утре гостува на шампиона Наполи в дербито на кръга.

Душан Влахович пропусна дузпа за Юве в 11-ата минута, но само минута след това френският халф Адриен Рабио откри резултата, след като засече с глава центриране на Ханс Николуси Кавилия от корнер.

След попадението торинци приеха играта в своята половина и уверено вървяха към минимален успех в стил "Алегри", но в добавеното време на мача Валентин Карбони изравни и бе на път да обърка сметките на "Старата госпожа".

Шансът бе на страната на Юве в заключителната част на мача и в самия край Федерико Гати реализира победен гол след асистенция на Рабио, пише БТА.