Ю вентус възкръсна за малко, но все пак отпадна от Шампионската лига. "Старата госпожа" падна в първия мач с 2:5 от Галатасарай в Турция, но успя да навакса изоставането си и спечели в 90-те минута в Торино с 3:0. И то с човек по-малко. В продълженията обаче "старата госпожа" съвсем остана без сили и турският шампион вкара два гола, с което се класира напред.
Съдията Жоао Пинейро свири дузпа за Ювентус в 35-ата минута, след като Лукас Торейра влезе много необмислено в краката на Кефрен Тюрам и извърши нарушение срещу французина в наказателното поле на Галатасарай. Мануел Локатели реализира дузпата в 37-ата минута, след като вкара топката в левия ъгъл на вратата на Угюрджан Чакър, който се хвърли вдясно.
Ювентус остана с човек по-малко, след като Лойд Кели бе изгонен от съдията Жоао Пинейро в 47-ата минута. Кели занастъпи много болезнено по прасеца Баръш Алпер Йълмъз, а съдията първоначално му показа само втори жълт и съответно червен картон. След намесата на ВАР Пинейро промени първоначалното си решение и изгони Лойд Кели с директен червен картон.
Ювентус поведе с 2:0 в 70-ата минута. Пиер Калюлю пусна остър пас в наказателното поле на Галатасарай, а вратарят Угюрджан Чакър беше неубедителен и не успя да избие топката, въпреки че плонжира. Топката мина зад него и Федерико Гати отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата. Ювентус беше много близо до това да реализира трети гол в 79-ата минута. След центриране в наказателното поле на Галатасарай, Кенан Йълдъз отблизо отклони топката, но в левия страничен стълб на вратата на Угюрджан Чакър.
Ювентус вкара трети гол в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле на Галатасарай, Теун Коопмайнерс с глава продължи топката към Уестън Маккени, който отблизо с глава не пропусна да вкара. С общ резултат - 5:5 от двата мача, плейофът влезе в две продължения от по 15 минути.
Галатасарай обаче вкара гола на успокоението. Това стана в първата минута на първото продължение. Баръш Алпер Йълмъз пусна отличен извеждащ пас към Виктор Осимен, който беше изпуснат от Федерико Гати и с много прецизен удар прокара топката между краката на Матиа Перин за 1:3. Галатасарай реализира втори гол в 118-ата минута. Синго пусна извеждащ пас към Баръш Алпер Йълмъз, който стреля покрай Перин, пращайки топката във вратата му.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX


















