0

Ю вентус постигна категорична победа с 3:0 при гостуването на Дженоа и оглави класирането в италианската Серия А. Отборът на Тиаго Мота събра 12 точки и изпревари миланските грандове Милан и Интер, както и градския съперник Торино, които имат по 11. Торино може да си върне върха при победа срещу Лацио утре.

Двубоят на "Мараси" в Генуа се игра пред празни трибуни заради наказание на Дженоа след ексцесиите в средата на седмицата, когато фенове на градските съперници Дженоа и Сампдория предизвикаха безредици в града около мача помежду им за Купата на Италия.

Ювентус доминираше и след нулево първо полувреме сръбският нападател Душан Влахович вкара два бързи гола след почивката, с които осигури успеха на торинския гранд. Влахович сложи край на головата си суша след точно изпълнена дузпа в 48-а минута, а седем минути по-късно отново сърбинът бе точен за 2:0.

В добавеното време на мача влезлият като резерва португалски национал Франсиско Консейсао се разписа за крайното 3:0.