0

Ю вентус се върна на победния път с успех у дома с 1:0 срещу Фиорентина в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А.

Юве не познаваше вкуса на победата в четири поредни шампионатни срещи, но макар и трудно успя да спечели срещу Фиорентина и се утвърди на третото място, правейки решителна крачка към участие в Шампионска лига.

В герой за "Старата госпожа" отново се превърна защитникът Федерико Гати, който реализира единствения гол в 21-а минута с добавка, след като удар на Бремер се отби в гредата. За Гати това е четвърти гол в Серия А за сезона.

Ювентус влезе в мача мобилизирано с амбицията да прекъсне негативната серия и изигра силно първо полувреме, в което освен попадението на Гати, на два пъти и гредите спасиха вратата на Фиорентина след удари на Гати и Бремер. Цели три попадения на домакините бяха отменени заради засади.

През втората част Фиорентина имаше отлична възможност да изравни, но ударът на Нико Гонсалес срещна гредата в 74-а минута.

Ювентус е трети в класирането с 62 точки, докато Фиорентина заема 10-о място с 43 точки.