0

И велин Попов реализира попадение при победата за Сочи с 3:0 у дома срещу Спартак Москва в двубой от 19-ия кръг на шампионата в Русия.
Българският нападател влезе като резерва в 67-ата минута и не прости на бившия си отбор, като реализира в самия край на редовното време.
„Винаги е хубаво да вкарваш голове. Не се появявах дълго време на терена, много се радвах, че се отличих. Празнуване на гол? Това се случи случайно. Когато топката беше в мрежата, изтичах да празнувам, напълно забравил срещу кой отбор съм вкарал. Основното е, че спрях навреме. Не исках да обидя феновете на Спартак, просто забравих“, каза Попов пред Спорт-експрес.

Сочи взе преднина в резултата след 28 минути игра, когато Кристиан Нобоа реализира за 1:0 от дузпа.
В 65-ата минута еквадорският национал Нобоа беше отстранен от терена с червен картон заради грубо нарушение. Попов се появи в игра две минути след това на мястото на Максим Барсов.
В 89-ата минута Кирил Заика асистира за Ивелин Попов, който отблизо се разписа за 2:0.
Класическата победа в полза на Сочи беше оформена от Артур Юсипов, вкарал от дузпа в допълнителното време на мача.
Сочи заема третото място в класирането с актив от 31 спечелени точки. Лидерът до момента Зенит Санкт Петербург има седем точки повече.