Б ившият шеф на Съдийската комисия към Българския футболен cъюз - Давид Фернандес Борбалан, ще застане начело на тази към Кралската федерация в Испания.

У нас ексреферът не остави положителни впечатления, след като престоя на поста 13 месеца – назначен на 8 август 2023-та от стария президент Боpислав Михайлов, и уволнен предсрочно на 3 септември 2024-та от новия Георги Иванов.

Информацията за Борбалан бе разпространена от радио КОПЕ, а няколко часа след това бе потвърдена и от вестник „Ас”.

Популярният мадридски всекидневник се изказа ласкаво за него. "Фернандес Борбалан изпълняваше същата роля през последните две години в България, където успя да повиши нивото на съдийството", пише „Ас”.

Припомняме, че мнозинството от българските клубове и техните ръководители ежеседмично имаха претенции към съдиите по времето на Борбалан. Това се случваше и преди, и след неговия престой.

Сега той ще наследи поста в Испания от Луис Медина Канталехо.