0

С аутхемптън победи Манчестър Сили с 2:0 в четвъртфинален двубой от Карабао Къп и така поднесе една от изненадите в турнира. Секу Мара наказа грешка на "гражданите" и изведе напред "светците" в 23-ата минута. Шест минути след това Дженепо удвои преднината на домакините.

"Светците" се намират на последното място във Висшата лига, но шокираха хегемона Манчестър Сити. Така футболистите на Нейтън Джоунс ще играят на полуфиналите в Карабао Къп.

В друг мач от тази фаза Нотингам Форес и Уулвърхемптън завършиха наравно 1:1 в редовното време, но Форест надделя над своя съперник с 4:3 при изпълнението на дузпи. Така отборът запазва надеждите си за нов трофей от този турнир след 33 години.

На полуфиналите Нотингам ще срещне Манчестър Юнайтед, който вече е абсолютният фаворит за спечелването на трофея. В другата двойка е Саутхемптън - Нюкасъл, като първият двубой ще е на стадиона на "светците". Първите мачове ще са в седмицата, започваща на 23 януари, а реваншите ще са седмица по-късно.