0

Б отев Пд загуби, но може да се гордее от представянето си срещу гранда Панатинайкос пред 10 000 на Олимпийския стадион в Атина. „Канарчетата“ отстъпиха с 1:2 на именития си съперник в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Александър Йеремеев даде аванс на ПАО още в 8-ата минута, когато се възползва от една балонно изсипана топка и с удар по тревата прати топката в мрежата на Матвей Игонен. В 44-ата минута Анастасиос Бакасетас вкара нов гол за Панатинайкос, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Йонас Там срещу Филип Джуричич.

Ботев Пд върна гол в 70-ата минута след комбинация между резервите Мартин Секулич и Ален Корошец, вторият от които вкара на празна врата.

"Канарчетата" имат основателни претенции към главния съдия Давид Фуксман от Израел, който веднъж подмина нарушение срещу Акере в наказателното поле на домакините, а след това и отмени дузпа за Ботев след намесата на ВАР.

Реваншът е след седмица на стадион „Христо Ботев“.