0

Д вубоят от Висшата лига между отборите на Борнемут и Лутън бе прекъснат при резултат 1:1, след като в 58-ата минута капитанът на гостите Том Локиър припадна на терена.

Ситуацията за Локиър е доста притеснителна, като се има предвид, че това не е първият път, в който защитникът има подобни проблеми. Той припадна също и по време на плейофа за влизане във Висшата лига по-рано тази година.

През юни 28-годишният футболист претърпя и сърдечна операция, за да се справи с проблема, който се определя като "нередовен и често необичайно бърз сърдечен ритъм".

По време на случилото се играчите и на двата отбора изпаднаха с потрес, някои дори започнаха да се молят преди мениджърът на Лутън да ги прибере в съблекалнята.

По-късно от медицинския щаб на клуба обявиха, че Локиър е в съзнание.

След близо 25 минутно прекъсване, главният рефер на срещата взе решение да прекрати двубоя.

След като стана ясно, че мачът няма да се доиграе, играчите на Лутън излязоха на терена и аплодираха всички фенове по трибуните.