0

Ш ампионът на Италия - Наполи, допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Торино от 19-ия кръг на Серия А.  Тимът от Неапол вече е 9-ти във временното класиране с 28 точки, а „биковете“ са зад тях с една по-малко.

Торино нанесе първия удар в края на първата част. Две минути преди почивката Дуван Сапата асистира на Арналдо Санабриа, който откри с удар в долния ляв ъгъл.

Наполи остана с 10 души в 50-ата минута, когато дебютантът за гостите Паскуале Мацоки получи директен червен картон 4 минути след появата си в игра. Много бързо Торино се възползва от численото си превъзходство и поведе с 2:0 в 52-ата минута. Сапата отново влезе в ролята на подавач, този път към Никола Влашич, който матира Пиерлуиджи Голини.

В 66-ата минута „биковете“ вкараха и трето попадение. Центриране от корнер на Валентино Лазаро бе засечено с глава от Алесандро Бонджорно за крайното 3:0.