0

К амерун стана първият полуфиналист в турнира за Купата на африканските нации, след като победи i 2:0 Гамбия, в чийто състав като титуляр започна новият защитник на Левски Ноа Сонко Сундберг. Той остана на терена 85 минути, а в 21-ата получи жълт картон.
До почивката двубоят бе сравнително равностоен и без особено интересни положения, като защитниците вземаха връх. След почивката Камерун натисна и това доведе до бърз резултат. В 50-ата минута Карл Токо Екамби с глава опъна мрежата на Гамбия за 1:0. Само седем минути след това Екамби отбеляза второто си попадение в двубоя, след като получи отличен пас от Мартин Онгла, който му поднесе топката на метър пред голлинията извън обсега на вратаря.

Четвърт час преди края Абубакар можеше да направи аванса на Камерун класически, но стреля на сантиметри от левия страничен стълб.