0

С много мъка и драма в последните минути Лацио успя да надвие Селтик на „Олимпико“ и да направи крачка към осминафиналите на Шампионската лига. Капитанът Чиро Имобиле влезе като резерва, той направи безпомощен бившия вратар на английския национален отбор Джо Харт на два пъти – в 82-ата и 88-ата мин. за крайното 2:0.

Сега „Орлите“ от Рим чакат резултата от мача Фейенорд – Атлетико Мадрид, като победа на испанците праща Лацио в следващата фаза.

Успехът над шотландците дойде повече с усилие на волята и спортна злоба и гордост, отколкото с класа. И то когато надеждите започнаха да изстиват. В 82-ата мин. Имобиле докопа отбита топка и откри резултата. След само 3 минути пак той отигра като чистокръвен нападател в пеналта – литна защитник и завърши неспасяемо.

В последната минута реферът отсъди странна дузпа за Селтик, която отмени след ВАР инспекция.

Лацио е с 10 точки в група Е, а Селтик с една е на дъното в класирането.

В среща от група "Н" на турнира Шахтьор Донецк победи с 1:0 у "дома" Антверп - пред над 47 000 зрители на хамбургския "Фолкспаркщадион". Попадение на Микола Матвиенко в 12-ата минута на двубоя в Хамбург осигури ценните три точки в полза на украинския гранд, който си осигури най-малко участие в Лига Европа през пролетта.

Белгийците приключват участието си в турнирите на Европа, след като инкасираха пет поредни поражения.

По-късно тази вечер в същата група един срещу друг се изправят Барселона и Порто.