0

Ш ампионът на Саудитска Арабия Ал Итихад победи тунизийския Сфаксиен с 1:0 в мач от втория кръг в група А на Арабската купа на шампионите и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира.

В герой за саудитците отново се превърна Карим Бензема, който вкара единствения гол за успеха. Французинът се разписа и в първия кръг срещу тунизийския Есперанс за победата с 2:1. Така Ал Итихад има 6 точки в актива си кръг преди края, втори е Ал Шота от Ирак с 4, Есперанс е с една, а Сфаксен с 0.

Единственото попадение в срещата падна в 63-ата минута. Абдулразак Амдала свали с глава към Карим Бензема около точката за дузпата, а носителят на „Златната топка“ бързо се ориентира, за да нанесе удар и се разписа с помощта на десния страничен стълб.