0

А рсенал стигна до седма поредна победа във Висшата лига, след като размаза 6:0 като гост Шефилд Юнайтед на неговия ст. „Брамал Лейн“.

„Артилеристите“ водеха с 3:0 в рамките на 15  минути и 5:0 до 39-ата мин. Срещу последния.

Поредицата „гол след гол“ откри Мартин Йодегор (5-ата мин.), автогол на Боугъл в 13-ата мин. Покачи на 0:2, последваха попадения на Мартинели (15), Хаверц (25) и Деклан Райс (39) за 5:0 до почивката.

През второто полувреме гостите не бяха толкова безмилостни, разписа се само Уайт в 58-ата мин. За крайното 6:0 за тима на Артета. Лондончани са само на две точки зад водача Ливърпул и на една зад шампиона Манчестър Сити.

Мачът в Шефилд направи „артилеристите“ първият отбор от английското първенство, спечелил 3 последователни гостувания с разлика от 5 или повече гол: 6:0 с Уест Хем, 5:0 с Бърнли и сега 6:0 с Шефилд Юн.

А „остриетата“ пък са първият отбор, който губи 4 последователни домакински мача във всички турнири, като пуска във вратата си 5 или повече гола (2:5 от Брайтън за ФА Къп, 0:5 от Астън Вила, 0:5 от Брайтън и 0:6 от Арсенал във Висшата лига).