0

Б орислав Цонев нямаше късмет в последния кръг от китайската Суперлига. Българинът се превърна в антигерой и отборът му Далиен Про изпадна от елита на страната. Тимът трябваше да победи осигурилия си вече титлата Шанхай Порт у дома, а в същото време да се надявам Тианджин Жинмен Тайгър да победи Нантонг като гост, което се случи. Отборът на Цонев обаче допусна загуба с 2:3, въпреки че водеше с 2:0.

Двубоят за отбора на Цонев, който игра цял мач, започна отлично и Сезар Манзоки откри резултата в 39-ата минута. В 56-ата минута Ян Ксиан Чуан удвои за домакините от дузпа. Шанхай обаче стигна до равенство с попадения на Ли Ан (71) и Ву Лей (79).

В 85-ата минута Далиен Про получи нова дузпа. Зад топката застана Цонев, който отправи силен удар, но не намери очертанията на вратата. Домакините тръгнаха в атака в търсене на победен гол, но вместо това получиха такъв в четвъртата минута на добавеното време. Негов автор стана Ву Лей.