0

С елта Виго начело с бившия треньор на Реал Мадрид Рафа Бенитес вече предвкусваше шампанското в съблекалнята на Олимпийския стадион в Барселона, тъй като в 81-ата водеше с 2:0 срещу Барселона.

Но лудницата накрая бе в съблекалнята на каталунците, измъкнали невъзможна победа с голове на Левандовски (81,85) и португалския жокер Жоао Кансело в 89-ата.

На таблото обаче не попадна името на един от най-ключовите играчи на победителите в този мач - на вратаря Тер Щеген, който отърва отбора на Шави от голям домакински позор.

Галисийците взеха преднина в резултата чрез Йорген Ларсен, който беше точен след 19 минути игра на Олимпийския стадион. Последваха пропуски за Барса, а в 76-ата минута Анастасиос Довикас също се разписа във вратата на "синьо-червените" след бърза контра.

В следващите минути домакините натиснаха своя съперник и показаха по-сериозна концентрация пред гола.

Роберт Левандовски показа световната си класа и върна един гол в 81-ата минута след подаване на Жоао Феликс. Полският нападател изравни само пет минути след това, като този път асистенцията беше на Жоао Кансело.

Минута преди края на редовното време Гави центрира за Кансело, който отблизо реализира победния гол за Барселона за радост на 45 хиляди запалянковци.

Селта остана на 17-та позиция в класирането до момента.

По-късно днес е срещата между Алмерия и Валенсия. В неделя Реал Мадрид, който има пълен актив от 15 точки, гостува на градския си съперник Атлетико Мадрид.