0

Н ационалният отбор на Украйна по футбол запази шансове за класиране на европейското първенство в Германия през 2024 година с 2:0 над Република Северна Македония в група "С".

Двубоят, който се игра в чешката столица Прага, премина под натиска на символичните домакини, чиито пропуски пред вратата на Столе Димитриевски им донесоха голямо треперене и лишиха лишиха и от по-изразителна победа.

Украйна поведе след половин час игра след удар на Георгий Судаков. Неговият шут се отклони от бранител на македонския тим и се озова в мрежата на Димитриевски за 1:0.

В 54-тата минута украинският вратар Трубин отрази удар на Дарко Чурлинов.

После напрежението се пренесе пред колегата му Димитриевски, спасил вратата си след удари на Артьом Довбик, Михайло Мудрик и Роман Яремчук, а на два пъти и гредата му помогна след шутове на Микола Матвийенко и голмайстора Судаков.

В заключителните минути на мача Северна Македония се хвърли да изравнява, което оголи тила на отбора и украинците се възползваха максимално.

В петата минута от добавеното време резервата Олександър Караваев пое топката край тъча в своята половина. После литна съперник, спринтира и от тъчлинията ритна здраво с десния крак, като препарира излезлия напред Димитриевски за   крайното 2:0.

Украйна има 10 точки от 6 мача, с 3 по-малко от водача в групата Англия, който е 5 двубоя. Сев. Македония е четвърта със 7 точки от 6 мача. Италия също е със 7 т., но от 4 срещи, победата над аутсайдера Малта по-късно днес се счита за сигурна.

В група "Н" Северна Ирландия надигра с 3:0 Сан Марино. Пол Смит даде преднина на домакините в петата минута на мача, а след още пет Джош Магенис покачи на 2:0.

Трето попадение закова в 81-вата минута Конър МакМенамин.

С победата Северна Ирландия събра 6 точки след седем изиграни мача, с които заема пето място в групата. На последната шеста позиция е Сан Марино, който е с 0 точки.