0

К апитанът на българския национален отбор Кирил Десподов отново се превърна във важната фигура за новия си отбор ПАОК (Солун). Той се появи на терена в 77-ата минута на мястото на бразилеца Тайсон и изработи победния гол за крайното 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) в група G на турнира на УЕФА Лига на Конференциите.

Така с две победи от два мача гърците оглавиха класирането, а след тях с 3 точки са снощните им съперници. По една имат Абърдийн (Шотландия) и финландския ХИК (Хелзинки), които завършиха 1:1 по между си днес.

Андрия Живкович откри резултата за ПАОК в 28-ата минута след точно изпълнение на свободен удар. Гостите изравниха в 68-ата след като младия централен бранител Константинос Кулериакис подари топката на Омар Мармуш и египетският нападател се разписа. Но във 2-ата минута на добавеното време същият бранител вкара за 2:1, след като получи топката от фаул от Кирил Десподов, който центрира остро от ляво.

Пълният с хървати отбор на Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) доказа, че няма да бъде само екзотика и се бори мъжки на Вила Парк. Английският Астън Вила ги победи с 1:0 благодарение на попадението на Джон Макгин в 94-ата минута, след като Мати Кеш му свали топката с глава при центриране от ъглов удар. За англичаните това са първи 3 точки в група Е. Също с 1:0 спечели АЗ Алкмаар над Легия (Варшава). Вангелос Павлидис донесе успеха на домакините в 52-ата минута, които трябваше да играят 10 след червения картон на Майкел Лаадо.

Ференцварош и Генк са начело в група G след снощните резултати, като унгарците дори трябва да съжаляват заради пропуснатата победа над Фиорентина. Те дръпнаха с 2:0 с головете на  Барнабас Варга и Ибрахим Сисе. Варга откри в 25-ата минута и прати топката в мрежата от 10 метра. Пет минути след началото на втората част след изпълнение на корнер от Абу Фани топката попадна в Сисе и той я прати в мрежата. В последните 30 минути обаче домакините вдигнаха оборотите и стигнаха до 2:2 благодарение на точните изстрели на Антонин Барак в 66-ата минута и на Джонатан Иконе в 3-ата на добавеното време.

След като Ференцварош събра 4 точки, същото направи и Генк, който победи Чукарички с 2:0 в Лесковац. Головете паднаха в първите 20  минути, дело на Брайън Хейнен и на Джоузеф Панцип от дузпа.

В група Н Фенербахче оглави класирането с пълен актив, побеждавайки Спартак (Търнава) с 2:1. Нордселанд пък отнесе със 7:1 българския Лудогорец, като и двата отбора са с по 3 точки.

Астън Вила (Англия) - Зрински Мостар (Босна и Херц.) 1:0

Класиране: Зрински - 3 точки (голова разлика 4:4), АЗ - 3 (4:4), Легия Варшава - 3 (3:3), Астън Вила - 3 (3:3)

Спартак Търнава (Словакия) - Фенербахче (Турция)     1:2

Класиране: Фенербахче - 6 точки (5:2), Нордселанд - 3 (8:4), Лудогорец - 3 (5:7), Спартак Търнава - 0 (1:6)