0

И зцяло съдийска бригада от Франция получи наряд за мача от Лигата на нациите между Северна Ирландия и България. Срещата в Белфаст е във вторник, 15 октомври, от 21:„,45 часа наше време.

Жером Бризар ще бъде главен арбитър, а негови помощници ще бъдат Бенжамен Паже и Алекси Оже.

Матьо Вернис е четвърти рефер, а на ВАР-а ще оперират Ерик Вателие, с асистент Бастиен Дешепи.

Любопитно е, че Бризар ръководи и мача на Лудогорец с чешкия Славия Прага в Лига Европа на 25 септември. В него българският шампион отстъпи с 0:2 в Разград.

3 години по-рано – на 30 септември 2021-ва мосю Бризар за първи път се появи в Делиормана за домакинство на „орлите” в същия турнир и пак срещу отбор от бившия Източен блок. Тогава той остави Лудогорец с 10 души в 77-ата минута, гонейки бразилеца Сисиньо, при поражението от сръбския Цървена звезда с 0:1.