0

М ачът от английската Висша лига Брайтън – Кристъл Палас трябваше да бъде прекратен по средата на мача, когато осветлението на стадиона угасна. Местните „чайки“ водеха с 1:0 на лондончани, но не допуснаха засечката да ги разконцентрира, като запазиха аванса си за ценна победа и след пускането на светлото.

В тъмнината феновете включиха фенерчетата на телефоните си и започнаха да ги размахват във въздуха за вълшебна светлинна феерия.

Реферът Питър Банкес също стана жертва на електронната повреда, тъй като микрофонът му спря да работи, издъхна и таблото, което също си даде почивка от няколко минути.

За щастие въпросът беше решен сравнително бързо и играта беше възобновена.

Голът на Соли Марч помогна на Брайтън да спечели първа домакинска победа срещу Кристъл Палас от 2018 година насам в отложения мач от Висшата лига.

Началото на срещата бе по-успешно за тима от Лондон, като Уилфред Заха бе амбициран да вкара във вратата на Брайтън за трети пореден мач.

След попадение на Марч "чайките" успяха да затворят мача и да постигнат първата си суха мрежа срещу Кристъл Палас в десет мача във Висшата лига.

Отборът вече е само на 6 точки от Топ 4 в класирането, докато тимът на Патрик Виейра вече е в серия от 11 срещи без победа, като това е най-дългата му серия от сезон 2015-16.

В другия отложен мач от сряда вечерта опашкарят Саутхемптън загуби у дома от Брентфорд с 0:2. Головете за гостите бяха дело на Айвън Тони и Йоан Виса, те донесоха за Брентфорд първи дубъл над „светците“ в елита от сезон 1958-59.

Айвън Тони откри резултата след половин час игра. Саутхемптън опита да изравни още в началото на втората част, но шут на Адамс бе избит от голлинията от Арън Хайки.

В добавеното време Виса вкара и втория гол за гостите. Осмата загуба за "светците" у дома ги остави на дъното на класирането. Брентфорд се изкачи на осма позиция и продължава храбро да се бори за класиране в евротурнирите.