0

Р еал (Мадрид) се наложи с 2:0 над Лас Палмас в домакински мач от 7-ия кръг на Примера дивисион и изпревари издънилата се вчера Барса (2:2 с Майорка), но скромният каталонски клуб Жирона (47% собственост на групировката City Football Group, която владее и Ман Сити) изненадващо победи Виляреал като гост с 2:1 и излезе на върха.

Реал (Мадрид) взе своето срещу Лас Палмас с голове на Брахим Диас и Хоселу.

Бразилското крило Винисиус Жуниор също се върна на терена, като влезе през второто полувреме след повече от месец лечение на травми.

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти даде почивка днес на Джуд Белингам, вероятно най-добрият играч в тима от началото на сезона, давайки шанс на Брахим Диас на поста атакуващ полузащитник.

Карлето завъртя и бековете си - Ферлан Менди и Начо излязоха след болезненото дерби с Атлетико, а местата им заеха Фран Гарсия и Лукас Васкес.

Във Виляреал скромният тим на Жирона стигна до успех с 2:1 благодарение на головете на украинския таран Артьом Довбик в 56-ата минута и на преотстъпения от Барселона Ерик Гарсия само пет по-късно.

Гарсия, който преди мача говореше колко му е било болезнено да напусне Барселона, вкара с глава след центриране на Алейш Гарсия.

За Виляреал ветеранът Дани Парехо откри резултата четири минути след началото на второто полувреме от дузпа.

От "братския" отбор на Манчестър Сити в Жирона са преотстъпени бразилецът Ян Коуто (21 г.) и венесуелецът Янгел Ерера (25 г.).

Атлетик (Билбао) стигна само до 2:2 с Хетафе, но това е заради червения картон на Ойхан Сансет в края на първото полувреме.

До този момент баските от Билбао водеха с 1:0 благодарение на гола на Юри Берчиче.

Гостите изравниха пет минути след началото на втората част чрез Гастон Алварес след подаване на отлъчения от Ман Юнайтед Мейсън Грийнууд.

Но Иняки Уилямс в 62-ата минута отново даде преднина на домакините, засичайки подаване на Оскар де Маркос.

Хуанми Латаса смрази домакините с гола си 7 мин. Преди края за крайното 2:2.